TMMOB DEPREME DUYARLILIK YÜRÜYÜŞÜ

Anma: 
17 Ağustos 2011 
Saat 03:02 
İZMİT

Türkiye’nin yakın geçmişindeki en büyük toplumsal travmalardan biri olan 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin üzerinden tam on iki yıl geçti. Tarihin acı bir ironisi; yaşadığımız her büyük felaketten sonra her şeyi unutuyor, ardından aynı felaketleri değişik biçimlerde yeniden yaşamaya mahkum oluyoruz. Kentlerimizi depreme hazırlamak yerine sermayenin kâr dürtüsünün insafına bırakan siyasi iktidar yaşanan acıları unutturmaya çalışıyor.

Bizleri yönetenler yıllarca toplumsal hafızamızı körelterek kendilerinden hesap sorulmasını engellediler. Oysa unutmak insan varlığına taammüden yapılmış bir cinayettir. Ağır ve derinden gelen bir yok oluştur unutmak.

Geçtiğimiz on iki yılda, ne yazık ki depreme karşı alınacak önlemler ile ilgili uygulanabilir projeler geliştirilmedi.Hükümet ve diğer siyasi partiler deprem tehlikesini önemsememekte, hatta yok saymaktadır. Haziran 2011 genel seçimlerine giren siyasi partilerin seçim bildirgelerinde dahi deprem konusu yok denecek kadar azdır. Geleceğe güvenle bakmamızı sağlayacak çözüm önerileri olmadığı gibi mevcut çözümlerin ikna edici bir yanı da maalesef yoktur.

Mühendis, mimar ve şehir plancıları olarak amacımız, tüm toplum katmanlarında deprem duyarlılığının geliştirilmesi ve sürekliliğinin sağlanmasıdır.

İhtisas alanımız nedeniyle halkımıza karşı görevli ve sorumlu bir örgüt olduğumuzun bilinciyle İnşaat Mühendisleri olarak 2008 yılı 17 Ağustos’unda başlattığımız, 2010 yılında TMMOB çatısı altında gerçekleştirdiğimiz “Depreme Duyarlılık Yürüyüşü”nü“yapıl(a)mayanlar ve yapılması gerekenleri anımsatmak ve kamuoyuyla bir kez daha paylaşabilmek için, yaktığımız dayanışma ateşiyle kardeş kalplerinin acısına ortak olmak için, yeniden aynı acıların yaşanmaması, yaşanan acıların unutulmaması için”
bu yıl da yine TMMOB çatısı altında gerçekleştireceğiz.

Deprem Yürüyüşü Anma Programı

16 Ağustos 2011 Salı günü saat: 19.00'da İzmit'te toplanılacak olup, saat: 03.02'de anma toplantısı yapılacaktır.

 

İstanbul'dan İzmit’e gidişle ilgili otobüs hareket yerleri:

 

16 Ağustos 2011 Salı (Gidiş)

Saat: 16.00 (İMO İstanbul Şubesi önü) 
Saat: 16.00 (Bakırköy Atrium önü) 
Saat: 16.30 (Kadıköy Evlendirme Dairesi önü) 

Harbiye ve Bakırköy’den kalkacak otobüsler, Kadıköy’deki otobüslerle birleşerek izmit’e hareket edeceklerdir.

 

17 Ağustos 2011 Çarşamba (Dönüş) : 03:30

TMMOB DEPREME DUYARLILIK YÜRÜYÜŞÜ ‘ne katılım ve kayıt için Şube veya temsilciliklerimizle irtibata geçmenizi rica ederiz.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube                                                     : Tel. 0212  219 99 62 / 63
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Bakırköy Temsilciliği              : Tel. 0212 571 22 08 – 0212 542 12 73
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Kadıköy Temsilciliği               : Tel. 0216 337 48 73 –  0216 418 82 69

Haber Tarihi : 9 Ağustos 2011
Kaynak : www.imoistanbul.org.tr

Facebook'ta Paylaş

GÜÇLENDİRME

Güçlendirme Nedir?
Kolonu Güçlendirme
Kirişi Güçlendirme
Kolon-Kiriş Bölgesini Güçlendirme
Döşemeyi Güçlendirme
Perdeyi Güçlendirme
Temeli Güçlendirme

ONARIM

Onarım Nedir?
Çatlakların Onarımı
Püskürtme ile Onarım
Epoksi ile Onarım

PEYZAJ MİMARLIĞI

Peyzaj Nedir?
Peyzaj Mimarlığı Nedir?
Dünya’da Ve Türkiye'de
Peyzaj Mimarlığı

İNŞAAT VE YAPI SEKTÖRÜ

Yapı Malzemecileri
Dekorasyon Firmaları
Mühendisler ve Mimarlar
Isıtma ve Havalandırma
Prefabrik Yapı
İnşaat Şirketleri
Prefabrik Yapı Elemanları


Kapı Pencere
Boya Firmaları
İzolasyon
Çevre Düzenleme ve Peyzaj
Ahşap Kaplama Firması
Havuz Sauna
Plastik Doğrama
© copyright 2005-2006, yapi-insaat.com Tüm hakları saklıdır.
Fatih Aydın